ru

Сівалка зернова механічна SZM NIKA 4 VELES AGRO


Сівалка зернова механічна "Ніка-4" серії СЗМ причіпна призначена для рядного посіву зернових, бобових, технічних культур, а також трав, овочів і зерносумішей з одночасним внесенням мінеральних добрив за мінімальної технології обробітку ґрунту.
Для агрегатування рекомендовано використовувати трактор тягового класу - 1.4.

За підсумками роботи сівалок у 2010-2014 р.р. підприємством внесено зміни щодо адаптації сівалок
до роботи на українських полях, а саме:

  • рознесення сошників для поліпшеного проходження ґрунту та поживних решток між ними;
  • подовжена штанга амортизатора сошника;
  • ліве та праве різьблення гвинтів кріплення диска сошника;
  • розширені горловини бункерів зерна та добрив;
  • механізм синхронної роботи гідроциліндрів підйому сівалки;
  • регулювальні шайби ходу штока робочого гідроциліндра.

У разі застосування ресурсозберігаючих технологій, сівбу більшості зернових культур проводять після мінімального обробітку ґрунту дисковими боронами. Для отримання дружних і потужних сходів виникає необхідність вибору універсальної сівалки, яка за найменших затрат праці на переналаштування норм і глибин висіву, змогла б забезпечувати першокласний посів широкого спектра сільськогосподарських культур.

Вивчивши сучасні напрямки розвитку зарубіжної посівної техніки, ТОВ "Велес-Агро" розробила нову серію механічних сівалок СЗМ, призначену для висівання рядовим способом зернових, трав, овочів, сумішей, бобових, технічних та інших культур за мінімальною технологією обробітку ґрунту, із зусиллям тиску на сошник від 80 до 120 кг та системою прикочування посівного матеріалу.

Випробувана часом котушкова система дозування висіву насіння в сівалці серії СЗМ вдосконалена із застосуванням новітніх технологій оброблення поверхонь деталей та використанням високоміцних і зносостійких компонентів у їх виготовленні. Завдяки поєднанню гвинтового методу регулювання котушок на задану норму висіву та переключенню швидкостей обертання редуктора, сівалка може бути налаштована як на норму мікропосіву від 6 кг/га, так і на норму макропосіву до 400 кг/га, а в разі комплектації дрібнонасіннєвим бункером від 1 кг/га до 40 кг/га.

 

Тип агрегату навісна/причіпна
Робоча ширина захвату (м) 4
Транспортна ширина (м) 5,2/2,5
Кількість сошників (шт) 26
Ширина міжрядь (см) 15,24-17,00
Тиск сошників на ґрунт (кг) 80-120
Ємність бункера для зерна (л) 920
Ємність бункера для добрив (л) 350
Ємність трав'яного бункера (л) 120
Глибина посіву насіння (мм) 10-89
Норма висіву зернових (кг/га) 6,0-400
Норма висіву трав'яного бункера (кг/га) 1,0-80
Норма внесення добрив (кг/га) 25-250
Розрахункова продуктивність (га/год) 2,5-4,0
Маса агрегату (кг) 1450/2050
Маса сівалки із заповненими бункерами (кг) 2600/3000
Необхідна потужність трактора (к. с.) 105/82

Коробка регулювання швидкості висіву насіння сівалки СЗМ "Ніка-4":

Коробка высева скорости семян сеялки Ника-4 Велес Агро

Сівалка "Ніка-4" причіпна має два місткі бункери - 920 л для насіння і 350 л для добрив, що створює передумови для високої продуктивності та зниження витрат на дозавантаження сівалки під час проведення сівби. Ба більше, у разі демонтажу міжбункерної перегородки, місткість зернового бункера збільшується до 1280 л.

Для формування ідеального насіннєвого ложе застосовано конструкцію зміщеного розміщення дисків сошника, що також оберігає його від засмічення камінням. При цьому перший диск прорізає рівну лінію сівби, ріже пожнивні рештки, а другий розпушує ґрунт і готує насіннєве ложе.

Задана глибина посіву насіння досягається за рахунок механізму притискних пружин, які, окрім регулювання глибини, дають змогу механізму сошника копіювати поверхню площі, що засівається. Розташоване за сошником прикочувально-регулювальне колесо підтримує чітке ведення глибини загортання насіння, забезпечує контакт посівного матеріалу з ґрунтом, необхідний для оптимального надходження вологи по капілярах, рівномірного формування кореневої системи та схожості.

Диски виготовлені зі шведської борвмісної сталі. Зносостійкість сталі втричі вища за її вітчизняні аналоги. Диск сошника комплектується дворядним радіально-наполегливим підшипником із манжетним ущільненням і пилозахисною кришкою.

Будова сошника сівалки СЗМ "Ніка-4":

Сошник сеялки СЗМ Ника-4 Велес Агро
Диск сошника сівалок СЗМ "Ніка" з дворядним радіально-наполегливим кульковим підшипником підвищеного ресурсу 5205GP.

Диск сошника с двухрядным подшипником 5205 GP Диск сошника сеялки с двухрядным подшипником 5205 GP

Для агрегатування сівалки з різними типами тракторів передбачено навісне або причіпне виконання, а опція поздовжнього транспортування дає змогу перевозити сівалки СЗМ дорогами загального призначення.

Додатковим обладнанням для сівалок, виготовляються універсальні траверси. При замовленні, їх можна придбати як комплектувальне, або як додаткове обладнання до сівалки.

Додаткова універсальна траверса для сівалки "Ніка":

Дополнительная универсальная траверса сеялки Ника Универсальная траверса сеялки Ника

Результат роботи сівалки СЗМ "Ніка-4", Австралія:

Результат посіву ріпи, сівалкою СЗМ Ніка:

Посев репы сеялкой СЗМ Ника Всходы посева репы

Добре видно витримку відстані посіву для правильного розвитку рослини. Для даної культури цей фактор є дуже важливим, тому зернові механічні сівалки СЗМ Ніка максимально підходять для посіву навіть дуже вимогливих культур.