ru

Борона БГР-4,2 "Солоха" Галещина машзавод


Дискова борона БГР-4,2 "Солоха" призначена для обробітку ґрунтів різноманітного механічного складу з подрібненням і закладенням у ґрунт пожнивних решток, що залишилися на поверхні поля, а також для підготовки ґрунту під сівбу озимих культур, після збирання просапних, без глибокого основного обробітку ґрунту. Борона може використовуватися в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України.

Дискова борона складається з двох батарей: на передній встановлено диски "ромашка", на задній - суцільні диски, це дає змогу бороні працювати на задану глибину та з високою якістю, попри твердість ґрунту та пожнивні рештки на поверхні поля. Досягається це насамперед завдяки великому навантаженню на диск (у БГР-4,2 "Солоха" воно становить 130 кг/на диск), та комбінації дисків (диски "ромашка" якісніше підрізають пласт ґрунту, та подрібнюють пожнивні рештки, "суцільні" диски краще перемішують та подрібнюють ґрунт), завдяки цьому "Солоха" добре працює на полях із великими пожнивними рештками.

Для підвищення надійності та прискорення ремонту обидві дискові батареї борони поділено на три секції, кожна з яких спирається на дві опори з підшипниковими вузлами, таким чином за ширини захвату 4,2 м батарея дисків спирається на шість підшипникових вузлів із самоцентруємими сферичними роликовими підшипниками, що мають кілька ступенів захисту від потрапляння до них пилу та бруду.

Секції дискових батарей зібрані на валах квадратного перерізу, що унеможливлює прокручування дисків, котушок між дисками та притискних шайб.

На бороні встановлено диски діаметром 710 мм, це дає змогу щонайменше на 30% збільшити їхній ресурс порівняно з дисками діаметром 650 мм, що встановлюють на інших боронах.

Але найголовнішою перевагою даної дискової борони є стабільна глибина обробітку. У дискових борін, що випускалися раніше іншими заводами, глибина обробітку ґрунту виставлялася кутом атаки батарей, але за зміни вологості ґрунту та кількості рослинних решток на поверхні поля глибина обробітку ґрунту зменшувалась, або навпаки збільшувалась, чим порушувалась головна агротехнічна вимога - глибина обробітку ґрунту. У дискової борони БГР-4,2 "Солоха" глибина обробітку виставляється також кутом атаки батарей, але додатково обмежується на колісній підвісці, тож навіть за максимального кута атаки батарей глибше, ніж установлено на колісній підвісці, борона не заглибиться, а суха земля чи велика кількість пожнивних решток не зменшать глибину обробітку завдяки значному навантаженню - 130 кг/диск (для прикладу в БДТ-7 цей показник становить 55 кг/диск).

На замовлення борона може комплектуватися прикочувальним катком, що додатково подрібнює великі грудки землі, і створює після своєї роботи таке тло, яке зменшує випаровування вологи з ґрунту. Конструктивно він виготовлений із пластин, це не дає йому забиватися рослинними рештками та вологим ґрунтом.

Порівнюючи з традиційною технологією основного обробітку ґрунту плугом, застосовуючи борону Ви вдвічі зменшуєте витрати на пальне, та вдвічі швидше виконуєте той самий обсяг робіт.

Якщо зважати лише на економію пального борона окупить себе вже після наробітку 1300 га, але додатково у Вас не буде на поверхні поля нагребенних куп рослинних решток, свальних гребенів та розвальних борозен, як під час оранки, ґрунт менше ущільнюватиметься.

Ви зробите свою роботу вдвічі швидше, бо щоб встигнути Вам не потрібно купувати 2 трактори і два набори знарядь до них.

І найголовніше, пам'ятайте, купуючи борону, Ви платите за неї кошти, які б все одно витратили завтра на додаткове пальне.

Технічні характеристики БГР-4,2 "Солоха":
Тип борони Напівпричіпна
Агрегатується: трактори класу 30-50кН
Робоча швидкість, км/год 06-10
Продуктивність за 1 годину часу, га: 2,5-4,2
Ширина захвату, м 4,2
Орієнтовна витрата палива, л/га 9,3-11,5
Глибина обробітку, см 10-22
Окупність за рахунок економії ПММ, га 1 324
Габаритні розміри в робочому положенні, мм:
- довжина 8 080
- ширина 4 230
- висота 1 160
Габаритні розміри в транспортному положенні, мм:
- довжина 8 350
- ширина 4 230
- висота 1 160
Дорожній просвіт, мм 380
Маса конструкції, кг 4 250