LOZOVA MACHINERY підбивають підсумки першого етапу дослідження ефективності ґрунтообробних агрегатів, який полягав у порівнянні роботи чотирьох різних машин у першому стерньовому обробітку ґрунту на стерні ярого ячменю.
Дослідження проводилися на полях Миколаївського національного аграрного університету за підтримки Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій імені Леоніда Погорілого.
У польових випробуваннях узяли участь агрегати, що призначені для поверхневого, дрібного обробітку ґрунту з одночасним його подрібненням, підрізання кореневої системи бур'янів та пожнивних решток, їхнього часткового заробляння та мульчування поверхні поля:
●● рубаючий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6 з робочим органом ніж-ротор;
● борона вертикального обробітку Verti-till DUCAT UVT-6 з турбо-диском;
● коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 з варіодиском;
●● важка зубова борона LIRA XL-21 (штригель).
Висота стерні ярого ячменю становила 16,6 см. Оцінювалася якість роботи за такими критеріями: накопичення вологи, вміст агрономічно цінних агрегатів, схожість насіння падалиці та бур'янів, інтенсивність розкладання рослинних решток, схильність до ущільнення дна обробки.
Дослідження показали, що кожен агрегат LOZOVA MACHINERY має свої сильні сторони.
Під час випробування в динаміці заміряли вологоємність ґрунту в шарах, нижчих за глибину обробітку. Структура ґрунту була абсолютно правильною. Потім підрахували вміст агрономічно цінних агрегатів.
DUCAT-2,5 отримав найвищий показник, порівняно з іншими знаряддями, - 78,7 %.
Однією з основних якісних ознак ґрунтів є саме розмір агрегатів. Ґрунтова маса складається з грудочок різних форм і розмірів. В агрономічному розумінні ґрунт вважається структурним, якщо грудкувато-зернисті водотривкі агрегати розміром від 10 до 0,25 мм становлять понад 55 %. Такі агрегати називаються агрономічно цінними. Вони мають водоміцність, протистоять розмивній дії води, забезпечують оптимальний водно-повітряний режим ґрунтів.
Зазначимо, що в інших випробуваних знарядь цей показник також дуже хороший.
Ще одне запитання, на яке шукали відповідь під час випробування, – який тип робочих органів створить найменше ущільнення? За цим критерієм беззаперечним переможцем стала борона вертикального обробітку DUCAT UVT-6 з майже плоским рифленим диском, встановленим із кутом атаки 5°.
.
Управління рослинними рештками - одне з головних завдань першого стерньового обробітку. Для оцінки ґрунтообробних знарядь LOZOVA MACHINERY за цим критерієм було виміряно ступінь подрібнення та розщеплення решток, оцінено провокацію сходів падалиці та бур'янів, а також у динаміці відслідкували швидкість розкладання решток. За цим показником переможцем став агрегат DUCAT RST-6 зі своїми трьома рядами рубаючих ножів.
І насамкінець, LOZOVA MACHINERY пропонує споживачеві великий вибір знарядь для реалізації поверхневого обробітку ґрунту. Кожен тип додатково орієнтований для ефективнішої реалізації деяких напрямів, зокрема:
- ніж-ротор - розщеплення соломи та провокування схожості насіння падалиці;
- турбо-диск – розущільнення ґрунтових шарів;
- варіодиск – формування вмісту агрономічно цінних агрегатів та накопичення вологи;
- штригеля - максимальна продуктивність із задовільною якістю роботи;
- штригеля - максимальна продуктивність із задовільною якістю роботи.В цілому, найбільш універсальною за обраною номенклатурою критеріїв на стерні ярого ячменю можна вважати рубаючий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6.