ru

Дослідження ефективності агрегатів LOZOVA MACHINERY: ПІДСУМКИ

Минулого місяця наші партнери - LOZOVA MACHINERY підбивали підсумки першого етапу дослідження ефективності ґрунтообробних агрегатів. Сьогодні продемонструємо результати другого етапу - роботу чотирьох різних машин у першому стерньовому обробітку ґрунту на стерні соняшнику.

Нагадуємо, що в польових випробуваннях узяли участь агрегати, які призначені для поверхневого, мілкого обробітку ґрунту з одночасним його подрібненням, підрізання кореневої системи бур'янів та пожнивних решток, їхнього часткового заробляння і мульчування поверхні поля:

- рубаючий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6 з робочим органом ніж-ротор;

- борона вертикального обробітку Verti-till DUCAT UVT-6 з турбо-диском;

- коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 з варіодиском;

- важка зубова борона LIRA XL-21 (штригель);  

Висота стерні соняшнику становила 181,7 см, маса рослинних решток - 1268,6 г/м². Вологість ґрунту – 7,0…8,6%, твердість – 0,44…2,68 МПа. Загалом умови випробування були дуже складні. Оцінювалася якість роботи за такими критеріями: гребнистість дна, подрібнення ґрунту, вміст агрономічно цінних агрегатів, підготовка решток до розкладання та мульчування, ефективність підрізання стерні та бур'янів.

Робота всіх чотирьох знарядь відрізняється як по ячменю, так і по соняшнику. І для вибору найбільш ефективної техніки, потрібно розуміти, для яких саме цілей вона потрібна.

.

таблиця.png

За результатами випробування DUCAT RST з робочим органом ніж-ротор на соняшнику виявився найефективнішим із візуально красивим обробітком. Агрегат забезпечив майже стовідсоткове підрізання стерні та бур'янів, 70 % мульчування поверхні подрібненими рештками. Обладнання продемонструвало найкращий результат із розщеплення стебел.

Розщеплення стебел.png Дукат RST.jpg

Коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 є найкращою в підрізуванні бур'янів і стерні, а також у зароблянні їх у ґрунт. Це свідчить про якісну роботу варіодисків. Подрібнення, розщеплення та мульчування решток борона виконує так само добре, проте за показниками трохи поступається ротаційному подрібнювачу та агрегату вертикального обробітку ґрунту.

Дукат-2,5.jpg Підрізання стерні.png

Найбільш ефективним ґрунтообробним знаряддям під час мульчування є агрегат DUCAT UVT-6 Verti-till. Турбо-диск забезпечив мульчування понад 80 % подрібнених і розщеплених пожнивних решток соняшнику.

Мульчування.png 20210915_180255.jpg

Зубопружинна борона LIRA XL-21 стерню не підрізає, а завдяки важкій рамі та зубним робочим органам виконує вичісування стебловидних решток і бур'янів на середньому рівні. Це говорить про те, що агрегат не зовсім підходить для стерньового обробітку поля саме з високою стернею крупностеблових культур, але натомість дає змогу проводити середній за якістю обробіток із максимальною продуктивністю.

Ліра.jpg

Від грудкуватості верхнього шару ґрунту залежить стійкість ґрунту до вітрової ерозії та можливість проводити наступну технологічну операцію. Польове дослідження показало, що всі ґрунтообробні знаряддя забезпечують необхідні параметри структури ґрунту та гребнистості його дна.

Гребнистистість.png

За результатами досліджень експерти дали свої рекомендації щодо найефективнішого застосування знарядь на першому обробітку ґрунту після збирання соняшнику.

1. DUCAT RST-6  –для мінімального обробітку ґрунту з підрізуванням кореневої системи стерні та бур'янів без її видалення; подрібнення грудок великого діаметру й вирівнювання поверхні; розщеплення та мульчування поверхні ґрунту подрібненими рослинними рештками крупностеблових культур; 

2. DUCAT UVT-6 Verti-till – для поверхневого обробітку стерні, розщеплення та мульчування поверхні ґрунту подрібненими рослинними рештками з метою збереження вологи та провокації проростання падалиці. 

.

3. DUCAT-2,5   для мінімального обробітку ґрунту з ефективним підрізуванням, подрібненням і загортанням у ґрунт рослинних решток, провокування проростання насіння падалиці, збагачення ґрунту органікою;.

4. LIRA XL-21  – для поверхневого обробітку верхнього шару ґрунту на глибину до 6 см із метою провокування рівномірного проростання насіння падалиці; розподілення скупчень рослинних решток по полю. 

Більше про результати дослідження читайте на сайті LOZOVA MACHINERY