ru

Гербіцид Грантор, ВГ


Післясходовий системний гербіцид контролю широкого спектра дводольних бур'янів, у т.ч. стійких до 2,4-Д, у посівах зернових колосових культур

Діюча речовина: Трибенурон-метил 750 г/кг

Призначення: Післясходовий системний гербіцид контролю широкого спектру дводольних бур'янів, у т.ч. стійких до 2,4-Д у посівах зернових колосових культур.

Діюча речовина: Трибенурон-метил 750 г/кг

Препаративна форма: Гранули, що диспергуються у воді

Механізм дії: Діюча речовина, проникнувши в рослину, блокує поділ клітин, унаслідок чого ріст рослин припиняється вже через кілька годин після обробки. Перші симптоми дії препарату спостерігаються на 7-10 день, а загибель рослин настає через 12-21 день з моменту обробки. Тепла та волога погода підвищує швидкість дії гербіциду, а прохолодна та суха - уповільнює її.

Регламент застосування:

Культура, що обробляється

Норма витрати г/га

Шкідливий об'єкт, проти якого обробляється

Спосіб, час обробок, обмеження

Строк останньої обробки (у днях до збирання врожаю)

Максимальна кратність обробок

Озима пшениця

20-25 г/га

Однорічні та багаторічні дводольні бур'яни, у т.ч. стійкі до 2,4-Д

Обприскування посівів у фазі 2-3 листків до виходу в трубку культури

45

1

Аналогічні препарати застосовують:

Озимий ячмінь, озима жито

20-25 г/га

Однорічні та багаторічні дводольні бур'яни, у т.ч. стійкі до 2,4-Д

Обприскування посівів у фазі 2-3 листків до виходу в трубку культури

45

1

Ярі пшениця та ячмінь

15-20 г/га

45

1

Фаза розвитку культури: Фаза розвитку культури може бути від 2 - 3 листків до появи прапорцевого листка.

Фаза розвитку бур'янів: Найвища ефективність дії препарату проти однорічних двосім'ядольних бур'янів - фаза 2 - 4 листки. Гірчиця польова, мак дикий та ромашка краще контролюються в більш пізні фази розвитку. Найкращим для боротьби з багаторічними дводольними бур'янами (осот польовий, осот польовий та жовтий) є період активного росту - фаза розетки або висота рослини 10-15 см, підмаренник чіпкий знищується у фазі до 4-х кілець. Бур'яни, що знаходяться на більш пізніх стадіях, і менш чутливі бур'яни можуть не загинути, але їхній ріст і розвиток припиняються, і вони більше не конкурують з культурними рослинами.

Спектр дії:

  • Чутливі: Біфора промениста, гірчиця (види), горошок (види), пастушки звичайні, дворядник (види), жабрій (види), жовтець (види), жовтозілля звичайне, зірочник середній, злинка канадська, кропива (види), куколиця (види), кучерявець (види), латук (види), мак дикий, міагрум пронизанолистий, незабудка польова, осот (види), переліска (види), привітряк польовий, редька (види), роман (види), ромашки (види), соняшник (падалиця), сухоребрик (види), талабан польовий, фіалка польова, крессонниця (види), шпергель звичайний, падалиця ріпаку.
  • Помірночутливі: Амброзія полиновидна, волошка синя, фіалка триколірна, підмаренник чіпкий, будяк польовий.
  • Стійкі: Рутка лікарська, вероніка плющолиста, берізка польова, всі види злакових бур'янів.

Особливості застосування: Оптимальна температура повітря +15...+200С. Однак, препарат може застосовуватися за температури повітря +5...+70С, але бур'яни, що обробляються, мають бути вегетуючими (перебувати у стадії активного росту). Обробка за низьких температур не впливає на ефективність дії препарату, а лише дещо збільшує тривалість настання загибелі бур'янів. Найсприятливішими умовами для використання препарату є тепла погода, за достатньої вологості повітря і ґрунту. Опади, які випали протягом 3 годин після внесення, можуть істотно знизити ефективність дії препарату. Вихід людей для виконання механізованих робіт - 3 доби, для виконання ручних робіт - 7 діб після внесення препарату.

Сумісність: Препарат сумісний з більшістю пестицидів, проте в кожному конкретному випадку необхідно провести тест на сумісність. Не рекомендується використовувати в бакових сумішах з фосфорорганічними інсектицидами. Рекомендований інтервал між обробками має становити 10-14 діб.

Норма витрати робочого розчину: Норма витрати робочого розчину 200 - 300 л/га. Препарат використовується з додаванням ПАР (100-150 мл на 100 л води). У резервуар для приготування робочого розчину, наповнений водою на ½ або ⅓ об'єму, додати необхідну кількість препарату, постійно перемішуючи. Через кілька хвилин долити водою до повного об'єму бака. Робочий розчин використати в день його приготування.

Застереження:

  • Малотоксичний для теплокровних тварин і людей;
  • Малотоксичний для бджіл та інших корисних комах при застосуванні до цвітіння бур'янів;
  • Забороняється використовувати в межах санітарної зони рибогосподарських водойм;
  • Не рекомендується робити бакові суміші з фосфорорганічними інсектицидами, оскільки це може призвести до токсикації культурних рослин;

Збирання врожаю після застосування препарату дозволяється не раніше ніж через 45 днів після внесення.