ru

Гербіцид База, РК


Післясходовий контактний гербіцид для захисту посівів сої від однорічних дводольних бур'янів, у т.ч. стійких до 2,4-Д та 2М-4Х

Діюча речовина: Бентазон 480 г/л

Призначення: Післясходовий контактний гербіцид для захисту посівів сої від однорічних дводольних бур'янів, у т.ч. стійких до 2,4-Д та 2М-4Х.

Діюча речовина: Бентазон 480 г/л

Препаративна форма: Розчинний концентрат

Механізм дії: Діюча речовина поглинається рослиною в місці потрапляння. Потрапивши в рослину рухається переважно від основи до верхівки (акропетально). Рухаючись по рослині блокує фотосинтетичний транспорт електронів, в результаті чого переривається асиміляція СО2, рослина після короткої зупинки в розвитку гине. Перші візуальні ознаки роботи препарату спостерігаються на 3 - 5 день після застосування залежно від погодних умов. Остаточна загибель бур'янів відбувається протягом двох тижнів з моменту використання препарату.

Регламент застосування:

Культура

Об'єкт, проти якого обробляється

Норма витрати препарату, л/га

Спосіб, час обробки

Соя

Однорічні дводольні у т.ч. стійкі до 2,4-Д та 2М-4Х

1,5 - 3,0

Обприскування посівів у фазі 1-3 трійчастих листків у культури

Аналогічні препарати застосовують:

Озима та яра пшениця, ячмінь, жито, овес

Однорічні дводольні у т.ч. стійкі до 2,4-Д та 2М-4Х

2,0 - 4,0

Обприскування посівів у період кущіння культурних рослин

Просо

2,0 - 4,0

Обприскування посівів у фазі 3-х листків культури

Ярі зернові з підсівом конюшини

2,0 - 4,0

Обприскування посівів після розвитку 1-го трійчастого листка у конюшини, у фазі кущіння у зернових

Ярі зернові з підсівом люцерни

2,0

Обприскування посівів після розвитку 1 - 2 справжніх листків люцерни (у фазі кущіння зернових)

Рис

2,0 - 4,0

Обприскування посівів у фазі кущіння культури

Кукурудза

2,0 - 4,0

Обприскування посівів у фазі 3 - 5 листків культури

Горох

3,0

Обприскування посівів у фазі 3 - 6 листків культури

М'ята перцева

3,1

Обприскування посівів у фазі 4 - 6 листків культури

Райграс однорічний

1,0

Обприскування посівів у фазі кущіння культури

Фаза розвитку бур'янів: Ефективність дії препарату залежить від фази розвитку бур'янів на момент внесення препарату. Найкраща фаза розвитку бур'янів 2 - 4 справжніх листків.

Спектр дії:

  • Дуже чутливі (норма 1,5 - 2,5 л/га, фаза розвитку бур'янів 2 - 6 листків): Череда, гірчак (види), нетреба звичайна, галінсога дрібноцвіткова, жовтозілля звичайне, дурман звичайний, роман собачий, гірчиця польова, портулак городній, амброзія полінолиста, пастушки звичайні, канатник Теофаста (оптимальна фаза 4-х листків - знищення тільки листка). знищення тільки листків, рослина може відновитися).
  • Чутливі (норма 2,5 - 3,0 л/га, фаза розвитку бур'янів 2 - 6 листків): Зірочник середній, підмаренник чіпкий, волосняк розсічений, королиця посівна, ромашка (види), гірчиця чорна, гірчиця біла, кропива жалка, ріпак (падалиця), талабан польовий, курячі очка польові, редька дика, гірчак почечуйний, грицики звичайні, шпергель звичайний.
  • Помірно чутливі (норма 3,0 л/га, фаза розвитку бур'янів 2 справжні листки): Кропива глуха стеблообгортна, кропива глуха пурпурова, лобода біла, жабрій звичайний, спориш, лутига розлога, мак самосійка, осот городній, вероніка (види).
  • Стійкі: Фіалка польова, берізка польова, осот рожевий, паслін чорний, щириця звичайна.

Особливості застосування: Оптимальна температура повітря для застосування препарату коливається в межах від +120 до +240С. Зниженні температури повітря або підвищенні температури повітря, а також посушливі погодні умови сповільнюють дію препарату на бур'яни та знижують його ефективність. За умов надмірної вологості на фоні підвищених температур повітря використання препарату може спричинити тимчасове знебарвлення листків у культурних рослин (знебарвлення, крапчастість, бронзове забарвлення). Опади, що випали протягом 6 годин, можуть вплинути на ефективність дії препарату на бур'яни. Строки виходу людей на оброблені площі для проведення механічних робіт - 3 доби, для проведення ручних робіт - 7 діб. Строк очікування до збору врожаю не встановлюється. Препарат контактної дії, тому для ефективної дії препарату на бур'яни слід забезпечити повне та рівномірне покриття рослин робочим розчином.

Сумісність: Препарат сумісний з більшістю пестицидів на відповідних культурах, але в кожному конкретному випадку необхідно провести тест на сумісність. Не рекомендується змішувати з протизлаковими гербіцидами. Інтервал між обробками має становити не менше 2 діб.

Норма витрати робочого розчину: 200-300 л/га. Перед застосуванням ємність із препаратом слід ретельно розмішати. У резервуар для приготування робочого розчину, наповнений водою на ⅓-¼ об'єму, додати необхідну кількість препарату, постійно перемішуючи. Через кілька хвилин долити водою до повного об'єму бака. Робочий розчин використати в день його приготування.

Максимальна кратність обробок: 1. Період від обробки до збору врожаю не встановлюється.

Застереження:

Не рекомендується застосовувати препарат, якщо культурні рослини перебувають у стресовому стані (приморозки, посуха, вплив підвищених або знижених температур, різкі коливання температур повітря, хімічний стрес).