ru

Гербіцид Праймеріс, СЕ


Гербіцид системної дії для боротьби з однорічними та деякими багаторічними дводольними бур’янами.

Діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д - 452,42 г/л, флорасулам  - 6,25 г/л.

Призначення: Гербіцид системної дії для боротьби з однорічними та деякими багаторічними дводольними бур’янами.

Діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д - 452,42 г/л, флорасулам  - 6,25 г/л.

Препаративна форма: Суспо-емульсія.

Сумісність: Сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами, які мають нейтральну реакцію. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити препарати на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, неповне розчинення одного з препаратів тощо).

Механізм дії: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д порушує біосинтез структурних і ферментних білків, що призводить до розладу метаболізму бур'янів. Проникає в рослину через надземні частини (в основному через листя) і активно переміщається по рослині, накопичуючись у молодих меристемних тканинах листя, стебел і коренів. Під впливом явища прискорення зростання тканин верхньої̈ сторони листя, стебел і черешків відбувається викривлення їх донизу, потовщення провідних тканин, яке супроводжується підвищенням тургору. У результаті пагони і коріння розтріскуються, зменшується надходження в рослини азоту, фосфору й калію, зупиняється синтезуюча діяльність кореневої системи, порушується водний обмін, втрачається тургор, рослини в'януть і гинуть.

Флорасулам – інгібіує фермент ацетолактат-синтазу, що призводить до блокування утворення амінокислот валіну, ізолейцину і лейцину. Проникає в рослину через листя і коріння, рухається по флоемі і ксилемі. Призводить до зупинки поділу клітин, ріст бур'янів припиняється.

Регламент застосування:

Культура, що обробляється

Норма витрати л/га

Шкідливий об’єкт, проти якого обробляється 

Спосіб, час обробок, обмеження

Максимальна кратність обробок

Пшениця

0,4-0,6

Однорічні та деякі багаторічні дводольні бур’яни

Обприскування від фази початку кущення до другого міжвузля культури

1

Ячмінь

Обприскування від фази початку кущення до другого міжвузля культури

1

Світовий досвід застосування:

 

Кукурудза

0,4-0,5

Однорічні та деякі багаторічні дводольні бур’яни

Обприскування у фазі 3-5 листків у культури

1

Фаза розвитку бур’янів: Найкращий результат досягається за умов обробки в момент активного росту бур'янів: у однорічних – 2-4 справжніх листка, у багаторічних – розетка.

Спектр дії: Чутливі бур’яни: амброзія полинолиста, гикавка сіра, гірчиця польо­ва, грицики звичайні, дворядник тонколистий, жовтушник розчіпний, кучерявець Софії, лобода біла, мак-самосійка, нетреба колюча, рижій дрібноплідний, ріпак (падалиця), суріпиця звичайна, падалиця со­няшнику, сухоребрик, талабан польовий, хрінниця смердюча, щири­ця загнута. Середньочутливі бур’яни: берізка польова, осот жовтий, осот рожевий.

Норма витрати робочого розчину: 250-300 л/га. Перед застосуванням ємність з препаратом слід ретельно розмішати. В резервуар для приготування робочого розчину, наповнений  водою на ½ чи ⅓ об’єму, додати необхідну кількість препарату, постійно перемішуючи. Через декілька хвилин долити водою до повного об’єму бака. Робочий розчин використати в день його приготування.

Особливості застосування: Видимі симптоми гербіцидної активності з’являються вже через кілька діб після застосування препарату, а повна загибель бур’янів спостерігається через 2-3 тижні, в залежності від фази, видового складу бур’янів та погодних умов. Обприскування необхідно проводити при температурі повітря від 10 до 25°С та при швидкості вітру не більше ніж 5 м/с. Обприскування недоцільно проводити відразу після заморозків або при їх очікуванні, та коли рослини перебувають в стресовому стані (під час посухи, надмірного зволоження ґрунту, пошкоджень шкідниками, хворобами, приморозками тощо), а також при різкому перепаді нічних та денних температур.

Застереження:

Класифікація ВООЗ: ІІІ клас (малотоксичний).

  • Під час внесення препарату необхідно уникати перекриття.
  • Не рекомендується проводити механічний обробіток ґрунту після внесення препарату, оскільки це може призвести до зниження ефективності його дії на бур’яни.