ru ua en

Гербіцид Грантор, ВГ


Післясходовий системний гербіцид контролю широкого спектру дводольних бур’янів, в т.ч. стійких до 2,4-Д у посівах зернових колосових культур

Діюча речовина: Трибенурон-метил 750 г/кг

Призначення: Післясходовий системний гербіцид контролю широкого спектру дводольних бур’янів, в т.ч. стійких до 2,4-Д у посівах зернових колосових культур

Діюча речовина: Трибенурон-метил 750 г/кг

Препаративна форма: Гранули, що диспергуються у воді

Механізм дії: Діюча речовина проникнувши в рослину блокує поділ клітин, внаслідок чого ріст рослин припиняється вже через декілька годин після обробки. Перші симптоми дії препарату спостерігається на 7-10 день, а загибель рослин настає через 12-21 день з моменту обробки. Тепла та волога погода підвищує швидкість дії гербіциду, а прохолодна та суха — уповільнює її.

Регламент застосування:

Культура, що обробляється

Норма витрати г/га

Шкідливий об’єкт, проти якого обробляється

Спосіб, час обробок, обмеження

Строк останньої обробки (в днях до збирання врожаю)

Максимальна кратність обробок

Озима пшениця

20-25 г/га

Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни, у т.ч. стійкі до 2,4-Д

Обприскування посівів у фазі 2-3 листків до виходу у трубку культури

45

1

Аналогічні препарати застосовують:

Озимий ячмінь, озиме жито

20-25 г/га

Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни, у т.ч. стійкі до 2,4-Д

Обприскування посівів у фазі 2-3 листків до виходу у трубку культури

45

1

Ярі пшениця і ячмінь

15-20 г/га

45

1

Фаза розвитку культури: Фаза розвитку культури може бути від 2 – 3 листків до появи прапорцевого листка.  

Фаза розвитку бур’янів: Найвища ефективність дії препарату проти однорічних двосім’ядольних бур’янів – фаза 2 – 4 листки. Гірчиця польова, мак дикий та ромашка краще контролюються в більш пізні фази розвитку. Найкращим для боротьби з багаторічними дводольними бур’янами (будяк щетинистий, осот польовий та жовтий) є період активного росту – фаза розетки або висота рослини 10 – 15 см, підмаренник чіпкий знищується у фазі до 4 – х кілець. Бур’яни, що знаходяться на більш пізніх стадіях, та менш чутливі бур’яни можуть не загинути, але їх ріст та розвиток припиняються, і вони більше не конкурують з культурними рослинами.

Спектр дії:

  • Чутливі: Біфора промениста, гірчиця (види), горошок (види), грицики звичайні, дворядник (види), жабрій (види), жовтець (види), жовтозілля звичайне, зірочник середній, злинка канадська, кропива (види), куколиця (види), кучерявець (види), латук (види), мак дикий, міагрум пронизанолистий, незабудка польова, осот (види), переліска (види), привортень польовий, редька (види), роман (види), ромашки (види), соняшник (падалиця), сухоребрик (види), талабан польовий, фіалка польова, хрінниця (види), шпергель звичайний, падалиця ріпаку.
  • Помірночутливі: Амброзія полинолиста, волошка синя, фіалка триколірна, підмаренник чіпкий, будяк польовий.
  • Стійкі: Рутка лікарська, вероніка плющолиста, березка польова, всі види злакових бур’янів.

Особливості застосування: Оптимальна температура повітря +15…+200С. Однак, препарат може застосовуватись при температурі повітря +5…+70С, але бур’яни, які обробляються, повинні бути вегетуючими (знаходитись в стадії активного росту). Обробка при низьких температурах не впливає на ефективність дії препарату, а лише дещо збільшує тривалість настання загибелі бур’янів. Найсприятливішими умовами для використання препарату є тепла погода, при достатній вологості повітря і ґрунту. Опади, які випали на протязі 3 годин після внесення можуть істотно знизити ефективність дії препарату. Вихід людей для виконання механізованих робіт – 3 доби, для виконання ручних робіт – 7 діб після внесення препарату.

Сумісність: Препарат сумісний з більшістю пестицидів, проте в кожному конкретному випадку необхідно провести тест на сумісність. Не рекомендується використовувати в бакових сумішах з фосфорорганічними інсектицидами. Рекомендований інтервал між обробками повинен становити 10-14 діб.

Норма витрати робочого розчину: Норма витрати робочого розчину 200 – 300 л/га. Препарат використовується з додаванням ПАР (100-150 мл на 100 л води). В резервуар для приготування робочого розчину, наповнений водою на ½ чи ⅓ об’єму, додати необхідну кількість препарату, постійно перемішуючи. Через декілька хвилин долити водою до повного об’єму бака. Робочий розчин використати в день його приготування.

Застереження:

  • Малотоксичний для теплокровних тварин і людей;
  • Малотоксичний для бджіл та інших корисних комах при застосуванні до цвітіння бур’янів;
  • Забороняється використовувати в межах санітарної зони рибогосподарських водойм;
  • Не рекомендується робити бакові суміші з фосфорорганічними інсектицидами, оскільки це може призвести до токсикації культурних рослин;

Збирання врожаю після застосування препарату дозволяється не раніше ніж через 45 днів після внесення.

Контакты

Департамент агротехнологий
Демьянчук Александр (семена)
Кузнецова Наталия (СЗР)
Гетьман Алена (минеральные удобрения)
Мельник Татьяна (микроудобрения)
agrotechnology@technotorg.com